czwartek, 11 maja 2017

Karma tłoczona na zimno O'Canis Premium - co sprawia, że jest tak wyjątkowa?Karma tłoczona na zimno O'Canis Premium
Wybór najlepszej karmy dla psa to wyzwanie, które stoi przed każdym odpowiedzialnym właścicielem. Na rynku znajduje się mnóstwo suchych pokarmów – od najprostszych bytowych po jakości Premium. Ale czy samo ładne opakowanie mówi nam wszystko o jakości składników karmy? Analiza etykiet produktu bywa naprawdę skomplikowanym zajęciem. Pomożemy Wam dziś „odczarować” karmę tłoczoną na zimno. Jakie są jej zalety? Czym różni się ona od tradycyjnych karm? I dlaczego karma tłoczona na zimno O'Canis Premium to doskonały wybór nie tylko dla psów zdrowych? Zapraszamy do lektury...

Karma tłoczona na zimno – proces technologiczny

Już na pierwszy rzut oka, karmy tłoczonej na zimno nie można pomylić z żadną inną. Struktura i forma karmy przypomina mały pellet. Specjalnie wyselekcjonowane najwyższej jakości składniki są ze sobą delikatnie mieszane. Proces formowania składników w krokiecik przebiega w niskiej temperaturze (40-70 stopni C) co pozwala na zachowanie maksymalnej ilości składników odżywczych. Zastosowanie niewielkiej temperatury jest kluczowe przy zachowaniu struktury i aktywnej formy witamin i minerałów.

Trawienie karmy tłoczonej


Sposób w jaki trawiona jest karma tłoczona na zimno to jeden z głównych powodów, dla których warto poważnie rozważyć wprowadzenie jej do diety psa. W przeciwieństwie do tradycyjnej, masowej ekstrudowanej karmy, nie pęcznieje ona lecz delikatnie rozpuszcza się w żołądku. Do jelit trafia już w formie łatwo przyswajalnej masy. Dzięki temu nie nadwyręża pracy jelit oraz pomaga w oczyszczaniu ścianek jelita z zalegających złogów pokarmowych

Wprowadzanie karmy tłoczonej na zimno do diety


Przy zmianie karmy z masowo ekstrudowanej na tłoczoną na zimno w  pierwszym okresie podawania zauważymy wzmożone pragnienie u psa. Początkowo właściciel może kierować się błędnie przy podawaniu objętością karmy a nie jej wagą. Podając objętościowo taką samą dawkę karmy tłoczonej na zimno co dotychczasowej ekstrudowanej okazuje się, że podajemy podwójną dzienną porcję. Rozpuszczając się już w żołądku zwiększa znacznie swoją objętość. Z tego powodu pies musi uzupełnić płyny w organizmie, które pozwolą mu na prawidłowe strawienie karmy tłoczonej na zimno. Zaleca się stopniowe wprowadzenie karmy oraz stosowanie się do zaleceń producenta przy porcjowaniu pożywienia. Całkowicie normalnym jest także początkowe zwiększenie objętości i częstości oddawania odchodów. Pamiętajmy, że karma ma właściwości „wymiatające” z jelit – organizm oczyszcza się z zalegających „brudów”.

Dla kogo najlepszym rozwiązaniem?


Jeśli Twój pupil zmaga się z nawracającymi problemami alergii skórnej czy pokarmowej a także problemami natury trawiennej, pracy narządów wewnętrznych – jest to karma, którą Twój pies powinien wypróbować karmę tłoczoną na zimno O’Canis Premium.  

W przypadku chorób narządów wewnętrznych lekarze zalecają pokarm o niskiej zawartości białka. Warto jednak pamiętać, że w karmach dla zwierząt wyróżniamy dwa rodzaje białka : wysokowartościowe (zwierzęce z mięsa) oraz niskowartościowe (np. białkowe ekstrakty roślinne do 90% białka, drożdże suszone 46% białka, pszenica 70% białka itd.). Nasza karma tłoczona na zimno O’Canis Premium opiera się na wysokowartościowym białku mięsnym. Tzw. „przebiałkowanie” niskowartościowym białkiem prowadzi nie tylko do obciążenia organów (wątroba, jelita, nerki) ale także nadpodaż ilości produktów rozkładu białka w krwi osłabiają pracę serca i układu nerwowego. Dlatego mając psa chorego zanim podamy mu specjalnie dedykowaną karmę warto poświęcić swoją uwagę na analizę jej składu – czy składa się ona z białek wysoko czy niskowartościowych i czy w rezultacie pokarm długofalowo nie pogorszy stanu zdrowia naszego przyjaciela.

Z uwagi na biodostępność i jakość witamin i substancji odżywczych nasze karmy tłoczone na zimno O’Canis zalecane są wszystkim psom – nie tylko wrażliwym i delikatnym. Bogactwo antyoksydantów i jakość białka chronią psa przed działaniem wolnych rodników i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się organizmu.


Karma tłoczona na zimno O’Canis Premium: kaczka ze słodkimi ziemniakami i śledziem


Skomponowana przez nas wyjątkowa  receptura karmy nadaje się dla psów w każdym wieku. Szczególnie dobrze sprawdzi się u psów osłabionych problemami alergicznymi ale również jako profilaktyczna karma podstawowa utrzymująca zdrowie naszego pupila od wczesnej młodości po zaawansowaną dojrzałość. Cenione za właściwości antyalergiczne mięso kaczki jest delikatne i niskocholesterolowe – dzięki temu lekkostrawne i bardzo dobrze przyswajalne. Śledź jest niedocenioną ale niezwykle cenną rybą. Aż 70% tłuszczu śledzia stanowią dobroczynne kwasy tłuszczowe jedno- i wielonasycone (w tym szczególnie cenny kwas EPA redukujący zlepianie krwinek i tworzenie zakrzepów w naczyniach krwionośnych). Bogactwo jakie niesie ze sobą mięso śledzia pomaga w redukcji ciśnienia krwi, obniża poziom cholesterolu.

Skład: zmielone suszone mięso z kaczki (29,5%), słodki ziemniak - mączka (29%), zmielony suszony śledź (10%), tłoczony na zimno olej z lnu, tłoczony na zimno olej z orzecha włoskiego, algi morskie, tłoczony na zimno olej kukurydziany, pulpa buraczana, nasiona ostropestu, pokrzywa, rozmaryn, czarna jagoda, kwiaty aksamitki, mączka z nasion winogron, suchy torf, jukka Schidigera.

Składniki analityczne: białko surowe 24,5%, tłuszcz surowy 10,2%, popiół surowy 7,6%, włókna surowe 3,5%, wapń 1,4%, fosfor 1,1%.

 
Dodatki dietetyczne na kg karmy tłoczonej na zimno O'Canis Premium: kaczka ze słodkimi ziemniakami i śledziem.


Karma tłoczona na zimno O'Canis Premium: kaczka ze słodkimi ziemniakami i śledziem, 5 kg. Zobacz więcej...

Karma tłoczona dostępna jest w opakowaniach 1 kg, 5 kg oraz 10 kg - do nabycia w naszym sklepie internetowym - http://petgallery.pl/ocanis/kategoria/karma-tloczona-na-zimno/17

Pytajcie także o karmę w swoim ulubionym sklepie zoologicznym.

Karma tłoczona na zimno O’Canis Premium: konina, łosoś i ziemniaki


Receptura karmy opiera się na rzadkim i cenionym mięsie z konia. Charakteryzuje się ona bardzo dużą biodostępnością wartości odżywczych, niską zawartością cholesterolu oraz delikatnością. Łosoś bogaty w witaminy oraz kwasy Omega – 3 i Omega -6 kompleksowo wpływa na zdrowie skóry i sierści a także zapobiega nowotworom skóry, ma właściwości przeciwzakrzepowe, wspomaga układ kostny oraz wzrok. Ziemia okrzemkowa w naturalny sposób pozwala pozbyć się szkodliwych pasożytów i bakterii z przewodu pokarmowego przez co wspomaga proces oczyszczania organizmu. Zielona ziemia lecznicza dzięki wysokiej zawartości substancji mineralnych zapobiega zakwaszaniu organizmu. Dodatkowo wiąże nadmiar kwasów żołądkowych oraz żółci – reguluje tym samym pH w całym układzie pokarmowym. Wspomaga trawienie oraz wykazuje silne właściwości regenerujące ścianki jelita. Czarna jagoda to prawdziwa naturalna bomba witaminowa i antyoksydacyjna, z której korzyści czerpie nie tylko człowiek ale i również dzikie zwierzęta.

Skład: zmielona, suszona konina (29%), mąka ziemniaczana (29%), suszony łosoś (10%), tłoczony na zimno olej rzepakowy, miąższ buraka, olej lniany, algi morskie, gruszki, ziemia okrzemkowa, czarna jagoda, tymianek, rozmaryn, koper włoski,rzeżucha, cykoria, zielona ziemia lecznicza, juka Schildigera.

Składniki analityczne: białko surowe 22%, tłuszcz surowy 8%, popiół surowy 7,9%, włókna surowe 3,0%, wapń 1,3%, fosfor 1,1%, sód 0,36%.

Dodatki dietetyczne na kg karmy tłoczonej na zimno O'Canis Premium: konina, łosoś i ziemniaki


Karma tłoczona na zimno O'Canis Premium: konina, łosoś, ziemniaki 5 kg


Karma tłoczona dostępna jest w opakowaniach 1 kg, 5 kg oraz 10 kg - do nabycia w naszym sklepie internetowym - http://petgallery.pl/ocanis/kategoria/karma-tloczona-na-zimno/17

Pytajcie także o karmę w swoim ulubionym sklepie zoologicznym.

1 komentarz:

  1. Ja jestem zdania, że każdy zwierzak są słodkie i trzeba się nimi zajmować. W moim przypadku praktycznie od zawsze używam najlepszych kosmetyków ze sklepu https://sklep.germapol.pl/ i wiem, że moje zwierzaki na pewno fajniej wyglądają oraz czują jak są wyczesane. Przecież każdy zwierzak zasługuje na to, aby być pielęgnowany oraz czysty.

    OdpowiedzUsuń