piątek, 19 maja 2017

Trening czyni mistrza a Przysmak Trenerski O'Canis czyni trening przyjemnym. O zdrowym przysmaku treningowym dla psów słów kilka...Gdy opadną pierwsze emocje po przybyciu nowego, psiego członka rodziny nadchodzi czas by zastanowić się czego oczekujemy od naszej relacji z psem. Każdy chciałby żeby przebiegała ona jak najlepiej dlatego kluczowa staje się odpowiednia edukacja. Niedoświadczony właściciel może skorzystać z profesjonalnego psiego przedszkola czy szkoły tresury. Do sukcesu zawsze potrzebna jest konsekwencja – podobnie jak w wychowywaniu młodego człowieka. Bardzo ważna jest także odpowiednia motywacja i nagroda.  I tu przychodzimy do Was z pomocą – z naszymi nowymi, zdrowymi Przysmakami Trenerskimi. Zapraszamy do lektury.


Czym jest psie przedszkole?

Zajęcia w psim przedszkolu to doskonała lekcja socjalizacji. Szczenię nauczy się pewności siebie i reguł zachowania w stosunku do innych psów co zaprocentuje już w dorosłym życiu. Właściciel ma szansę zaobserwować zachowanie swojego pupila,  uczestniczyć w korygowaniu niepożądanego zachowania. Na zajęciach nauczymy się budowania relacji z pupilem oraz pierwsze elementy ważne w wychowaniu dorosłego psa.

Szkolenie domowe i profesjonalne

Nie jest prawdą, że tylko młodego psa możemy nauczyć komend i odpowiedniego zachowania. Oczywiście im wcześniej zaczniemy wprowadzać do życia psa elementy systematycznego treningu i będziemy w tym konsekwentni, tym szybciej i trwalej osiągniemy zamierzone rezultaty. Najgorszym błędem jaki możemy w tym czasie popełnić to agresja oraz sprzeczne sygnały. Nauka powinna budować poczucie więzi i bezpieczeństwa zarówno dla psa jak i właściciela. Musimy się do niej odpowiednio przygotować i rozszerzać o nowe bodźce. Trening posłuszeństwa powinien odbyć się nie tylko w domu, ale i na zewnątrz w zmiennych warunkach tak by pies nauczył się skupiać na nas swoją uwagę także na dworze.

Warto zaufać i rozpocząć pracę ze specjalistą. Jest to szczególnie pomocne w przypadku gdy do naszego domu trafia pies dorosły np. ze schroniska, lękliwy, wykazujący niechciane  zachowania i którego przeszłość jest dla nas zagadką.

Od lat O’Canis współpracuje z Marcinem Wierzbą, który na terenie Wrocławia prowadzi profesjonalne zajęcia szkolenia , także z uwzględnieniem terapii zaburzeń zachowania u psów i kotów. Praca z rodziną rozpoczyna się od ogólnego rozeznania relacji między ludźmi a zwierzęciem w ramach definicji i oceny skali zaburzenia równowagi. Po przeprowadzeniu analizy i diagnozy zoopsychologicznej tworzony jest program treningowo-terapeutyczny dla konkretnego psa. Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie jednak z pierwszeństwem wykorzystania metod behawioralnych wspomaganych przez medycynę naturalną (np. masaż, techniki dotykowe, akupresura). Duży nacisk kładziony jest na testy temperamentu oraz osobniczych predyspozycji pupila. W przypadku podejrzenia niezdiagnozowanych przyczyn zdrowotnych mogących wpływać na zachowanie zwierzęcia Marcin Wierzba proponuje kontakt z zaufanymi lekarzami weterynarii w celu wykluczenia problemów wewnętrznych (np. problemy neurologiczne czy choroby zębów i wynikający z nich ból).

W przypadku zajęć Metody Naturalnej Szkolenia Psów (Marcin Wierzba jest przeciwnikiem słowa tresura mogącego mieć negatywny wydźwięk)  oczywiście odrzucona jest przemoc fizyczna i psychiczna na rzecz motywacji pozytywnej. Metoda jest wynikiem badań i obserwacji wilków przez Francuza Joseph’a Ortegę, którego zresztą Marcin Wierzba jest uczniem. W metodzie wykorzystane są tajniki porozumienia się z psem w „wilczym języku”. Pamiętajmy, że psy są wilkami lecz udomowionymi, w co czasem trudno uwierzyć. Poznanie tajników języka, który zrozumie Twój pies to możliwość zdobycia zaufania, więzi i przyjaźni w stadzie. Warto dodać, że jest to metoda naukowo potwierdzona. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu oraz zakładają zajęcia w różnych warunkach środowiskowych (np. pomieszczenie zamknięte, praca na zewnątrz). Oczywiście gwarancją sukcesu procesu nauki jest nie tylko systematyczne uczestnictwo w zajęciach ale także treningi właściciela z pupilem według wskazówek nauczyciela Marcina Wierzby.

Marcin Wierzba w swojej pracy wykorzystuje naturalne przysmaki O’Canis jako element motywacyjny. Również swoim psom podaje naszą suchą karmę oraz przysmaki. Jesteśmy dumni z owocnej współpracy oraz rekomendacji ze strony Pana Marcina i sami podpisujemy się pod metodami pracy i filozofii jakimi się kieruje.
Nowość! Naturalne Przysmaki Trenerskie od O'Canis już dostępne. Produkt bezglutenowy!

Motywacja – przysmaki trenerskie O’Canis

By zachęcić psa do pracy wykorzystujemy pozytywne nagrody. Na początek doskonałe są przysmaki. Mając na uwadze zdrowie naszego pupila nie powinniśmy robić tu wyjątku i podawać przypadkową przekąskę a tym bardziej jedzenie dla ludzi, np. parówki czy inne produkty mięsne.  Pamiętajmy, że jakość jedzenia i przysmaków jakie podajemy naszych czworonożnym kompanom wpływa na jakość ich życia i zdrowie.

Przygotowaliśmy dla Waszych psów całkiem nowy i niepowtarzalny przysmak trenerski - całkowicie naturalny, bezglutenowy i wypiekany. A do tego w trzech smakach. Dlaczego jest tak wyjątkowe?

Zalety:

- poręczny kształt (przypominające małe bochenki chleba);
- bezglutenowe
- naturalnie wypiekane przez co przyjemnie chrupiące;
- na bazie mięsa z dodatkami roślinnymi przez co kusząco pachnące;
- nie tłuszczące rąk podczas podawania;
- zdrowy i smaczny!
- skład, który przekona każdego właściciela dbającego o dietę swojego psa (poniżej)

Przysmak trenerski z wołowiny, BEZGLUTENOWY 80 g


Skład: Mięso wołowe 60%, ziemniaki 29%, jabłka, gruszki, dynia, burak czerwony, borówki, algi, olej lniany, ryż, ostropest.

Skład analityczny: Białko surowe 35,4%, tłuszcz surowy 12,7%, popiół surowy 7,4%, włókno surowe 4,4%, wapń 0,81%, fosfor 0,62%.


Przysmak trenerski z jelenia, BEZGLUTENOWY 80 g


Skład: Mięso jelenia 60,5%, bataty 21%, gruszki, seler, burak czerwony, borówki, algi, olej lniany, ryż, siemię lniane.

Skład analityczny: Białko surowe 31%, tłuszcz surowy 12,5%, popiół surowy 5,2%, włókno surowe 4,8%, wapń 1,02%, fosfor 0,80%.

Przysmak trenerski z drobiu (kurczak, kaczka) BEZGLUTENOWY 80 g


Skład: Mięso kurczaka 30%, mięso kaczki 30%, ziemniaki 18%, jabłka, gruszki, groch, marchew, czarny bez, olej lniany, ryż, ostropest.

Skład analityczny: Białko surowe 32,5%, tłuszcz surowy 22,5%, popiół surowy 6,5%, włókno surowe 4%, wapń 1,5%, fosfor 1,13%.

Jeśli mieszkacie we Wrocławiu lub okolicach i jesteście zainteresowani pracą nad zachowaniem i relacją ze swoim pupilem serdecznie polecamy specjalistę zoopsychologa Marcina Wierzbę http://www.marcinwierzba.pl/ , który w profesjonalny sposób pomoże odzyskać Wam utraconą harmonię.

2 komentarze:

  1. Mój psiak w sumie nigdy nie był trenowany, ale jest bardzo posłuszny i to mi się bardzo podoba. Jednak zauważyłem, że bardzo mu się podoba gdy używam specjalnych akcesoriów ze sklepu https://sklep.germapol.pl/ i wiem, że mojemu psiakowi bardzo to się podoba. W końcu chyba każdy pupil lubi być pielęgnowany.

    OdpowiedzUsuń
  2. Samo posiadania zwierzaka to bardzo fajna sprawa, ale również i odpowiedzialna. U mnie oczywiście również na wyposażeniu jest neutralizator zapachów https://neutralizatoryzapachu.pl/ gdyż czasami zwierzaki potrafią mieć różne zapachy.

    OdpowiedzUsuń